MARIJA IN JEZUS NAS UČITA LJUBEZNI

PREIZKUS ZNANJA

VPRAŠANJA ZA PREIZKUS ZNANJA

• KATEHEZA ZA 1. TEDEN - 23. do 27. marec:

V delovnem zvezku preberite 28. lekcijo: Marija, Mati Cerkve (str. 122 do 125) in naredite nalogo, ki je povezana s to lekcijo (str. 123 in 125).

• KATEHEZA ZA 2. TEDEN - 30. marec do 3. april:

V delovnem zvezku si na strani 98 in 99 poglejte in obnovite dogodke velikega tedna. Za ponavljanje snovi naredite nalogo, ki je povezana s temi dogodki na strani 132 in 133.

Enkrat v tednu skupaj zmolite križev pot. Na povezavi najdete križev pot, ki je lažje razumljiv tudi otrokom

KRIŽEV POT

KATEHEZA ZA TEDEN OD 20. do 24. aprila:

Katehezo najdete v delovnih zvezkih pod naslovom Nejeverni Tomaž (str. 110 do 113)

Preberite vsebino, poimenujte velikonočne simbole (str. 111) in izpolnite nalogo na strani 113.

KATEHEZA ZA TEDEN OD 28. do 30. aprila:

Katehezo najdete v delovnih zvezkih pod naslovom Spremenjenje, na straneh 82 do 85.

Preberite vsebino, na strani 83 vstavite manjkajoči besedi,
na strani 85 pa v veliko hostijo napišite ime Jezus, ali pa Jezusa vanjo narišite; v male hostije pa napišite vse tisto, kar Jezus prinaša v naše življenje (mir, ljubezen, veselje, upanje, tolažba, nebesa... ) .

ZADNJA KATEHEZA:

Katehezo najdete v delovnih zvezkih pod naslovom Pridi, ljubi Jezus, na straneh 86 do 89.

Za nalogo na strani 87 napišite kako pripravimo mizo in kako se tudi sami pripravimo za slovesno kosilo. Pomagate si lahko s predlogi, ki so pod nalogo. Potem pa v vzporedni stolpec napišite kako se pripravimo na sveto mašo. Zopet si pomagajte s predlogi spodaj. Ali opazite kakšne podobnosti?

Na strani 89 ob kelihu napišite za kaj vse ste Jezusu hvaležni.

Ne pozabite molit molitvic, ki so na zadnji strani učbenika.

Pripravi se na preizkus znanja, ki ga boš moral opraviti v četrtek 14. maja. Objavljen bo na tej spletni strani. Še isti dan ga moraš pisno (ročno, ne elektronsko) rešiti, skenirati ali fotografirati in poslati na župnijski e-naslov: zupnija.trata@amis.net

Do 17. maja moraš Delovni zvezek, z izpolnjenimi nalogami, oddati v za to pripravljeno škatlo v cerkvi.