nalagam novice...

ali na kanalu YouTube:

ZA NEDELJO BOŽJEGA USMILJENJA

SPODBUDE ZA BLAGOSLOV JEDI V KROGU DRUŽINE

SPODBUDE ZA MOLITEV NA VELIKI PETEK:

DRUŽINSKI KRIŽEV POT

KRIŽEV POT Z MARIJO NA ČAST JEZUSOVEMU SRCU

MOLITEV K BOŽJEMU USMILJENJU

LEPO VABLJENI, DA DANES ZAČNETE MOLITI DEVETDNEVNICO BOŽJEGA USMILJENJA. VEČ SI LAHKO PREBERETE V POVEZAVI ZGORAJ.

Do ponedeljka, 13. aprila, bo možno spremljati svete maše in obrede iz cerkve sv. Janeza Krstnika v Gorenji vasi, ob urah, kot so oznanjeni

in sicer na kanalu 12 na Svislar TV (Janez Miklavčič, SVISLAR telekom)

ter na spletu preko kanala na YouTube-u: slovenski-izdelek.si,
ki je dostopen na tej povezavi:
prenos bogoslužja.

Internetno povezavo omogoča Ivan Galičič iz podjetja Polans iz Hotovlje (https://www.polans.si/).

Boglonaj vsem, ki so ta prenos (z nemajhnim trudom in sredstvi) pripravili in ga omogočajo.

Preden si boste vzeli čas za spremljanje obredov preko ekrana, vas vabim, da si vzamete 5 minut časa in si preberete spodnjo spodbudo. Hkrati vas vabim, da si prepišete oz. natisnete molitev za duhovno obhajilo, ki jo boste lahko uporabili v času, ko bo na vrsti ta del obreda.

SPREMLJANJE SVETIH MAŠ PREKO ELEKTRONSKIH MEDIJEV

VEROUK V VELIKEM TEDNU IN V VELIKONOČNEM ČASU

DRUŽINSKO BESEDNO BOGOSLUŽJE ZA CVETNO NEDELJO

NAGOVOR OB BOŽJI BESEDI CVETNE NEDELJE

NAVODILA IN MOLITVE ZA OBHAJANJE VELIKEGA TEDNA

DRUŽINSKO BESEDNO BOGOSLUŽJE ZA 5. POSTNO - TIHO NEDELJO

SPREMLJANJE SVETIH MAŠ PREKO FB

MOLITEV ZA KONEC EPIDEMIJE IN POVABILO K POSVETITVI JMS

PASTORALNE SPODBUDE ZA 5. POSTNI TEDEN

POSTNE DUHOVNE VAJE ZA MLADE PREKO SPLETA

NAVODILA SLOVENSKIH ŠKOFOV ZA VELIKONOČNE PRAZNIKE

DRUŽINSKO BESEDNO BOGOSLUŽJE ZA PRAZNIK GOSPODOVEGA OZNANJENJA

NAGOVOR OB BOŽJI BESEDI ZA PRAZNIK GOSPODOVEGA OZNANJENJA

SPODBUDA ZA DRUŽINE

PREDAVANJE ZA MAME IN ŽENE

VEROUK

Starši in veroučenci, v zavihku desno zgoraj najdete navodila in program katehez za posamezne razrede verouka.

MOLITVENO BOGOSLUŽJE ZA 4. POSTNO NEDELJO, 22. MAREC 2020

BOGOSLUŽJE ZA TEDEN DRUŽINE 19. DO 25. MAREC

V spodnji povezavi najdete navodilo naših škofov glede dejavnosti v župniji:

Navodila naših škofov

Glede na navedeno, od vključno petka 13. marca do nadaljnega v župniji ne boste mogli prisostvovati sv. mašam.

Prav tako je odpovedano tudi vsako drugo skupno dogajanje: molitve, križev pot in druge pobožnosti, verouk, srečanja... Vse to za nedoločen čas.

V župnišču do nadaljnega ne bo uradnih ur. Če potrebujete duhovnika, pokličite na tel. št.: 040 638 363

Z g. Jakobom Kraljem bova maševala po namenih kot so oznanjeni. Vi pa se lahko doma pridružite z molitvijo.

Ker ne morete prejeti obhajila, lahko doma obhajate bogoslužje, pri katerem boste prejeli duhovno obhajilo. Več o tem najdete na spodnji povezavi:

Duhovno obhajilo

Vabljeni, da bogoslužje oblikujete v času, ko se v župniji obhaja sv. maša in boste tako v duhu pridruženi sv. daritvi.

Sv. maši, ki se obhaja tisti dan, se lahko še bolj približate, če si preberete dnevno božjo besedo. Najdete jo na:

Božja beseda

Na navedeni strani lahko za vsak dan prisluhnete predstavitvi svetnika, ki tisti dan goduje; lahko si preberete duhovno misel; za praznike pa lahko prisluhnete tudi pridigi (na voljo je več pridig različnih duhovnikov).

Če bi radi vidno spremljali sv. mašo, lahko na spodnji povezavi preverite različne možnosti:

PRENOSI SVETIH MAŠ

PROSIM VAS, POSREDUJTE POTREBNE INFORMACIJE IN UPORABNE VSEBINE VSEM STAREJŠIM V VAŠI BLIŽINI, KI NE UPORABLJAJO MEDMREŽJA. PRI TEM UPOŠTEVAJTE VSA NAVODILA ZA PREPREČEVANJE ŠIRITVE VIRUSA.

Prosim vas, da v teh dneh molite za vse bolne, za vse, ki jim strežejo in za vse, ki se trudijo reševati težave, ki jih povzroča novi koronavirus. Za to je zelo primerna spodnja molitev:

Lahko pa zmolite litanije in/ali rožni venec ter se še bolj priporočite Jezusu, Mariji in sv. Roku:

MOLITEV

Naj vas spremlja, varuje in vodi Božji blagoslov, ki bo vsak dan podeljen pri sv. oltarju, še posebej za vse, ki se zanj z molitvijo priporočate!

Pa še kratka misel:

morda bo naša prošnja prej uslišana, če ne bomo prosili zgolj za zdravje in čimprejšnjo odvrnitev koronavirusa, pač pa, da bi mogli biti čimprej spet skupaj zbrani ob oltarju domače cerkve in bi lahko polni življenja in veselja slavili in častili Boga.

VABIM VAS, DA REDNO SPREMLJATE IN TUDI UPOŠTEVATE OBVESTILA, KI SO OBJAVLJENA NA SPLETNI STRANI NAŠE OBČINE, KJER NAS BODO SPROTI OBVEŠČALI O VSEH POMEMBNIH ZADEVAH. STRAN LAHKO OBIŠČETE TUDI PREKO SPODNJE POVEZAVE:

OBČINA GORENJA VAS - POLJANE